Jak kupić dom od dewelopera – przebieg krok po kroku

Excellent DevelopmentBlog0 Comments

nowy dom bolechowice widok

Kupno domu. Takiej decyzji nie podejmuje się z dnia na dzień i dlatego warto dobrze zastanowić się, czy nabyć go na rynku pierwotnym czy wtórnym. Obecnie o wiele prościej jest kupić dom od dewelopera, ponieważ wiąże się to z wymiernymi korzyściami.

Wszystkie związane z tym przedsięwzięciem działania, takie jak poszukiwanie ekipy budowlanej, działki, projektu, przygotowanie dokumentów i wiele innych można scedować na niego, a tym samym oszczędzać czas i mieć w perspektywie szybsze wprowadzenie się do nowo wybudowanego domu.

Kim jest deweloper?

Deweloper to – mówiąc najprościej – inwestor, przedsiębiorca, który prowadzi działalność gospodarczą. Specjalizujemy się w luksusowych nieruchomościach mieszkaniowych przez co oferowane przez nas domy są na bardzo wysokim poziomie. Zawsze dbamy, aby lokalizacja naszej inwestycji była wyjątkowa. Zakup domu na rynku pierwotnym jest bardzo prosty, ponieważ na każdym etapie służymy Państwu informacjami, udzielamy porad i jesteśmy w stanie rozproszyć wszystkie wątpliwości.

Przedwstępna umowa deweloperska i jej założenia

Umowa przedwstępna zobowiązuje nas do przygotowania prospektu informacyjnego, dzięki któremu kupujący może zapoznać się ze wszelkimi szczegółami dotyczącymi realizowanej inwestycji. Przed podpisaniem umowy deweloperskiej każdego potencjalnego klienta zapoznajemy ze szczegółami dotyczącymi domu, takimi jak powierzchnia i rodzaj materiałów zastosowanych do jego wykończenia. Uwzględniamy poza tym, jakie elementy składają się na cenę domu. W tym przypadku może to być koszt działki, drogi dojazdowej czy parkingu.

Kupno domu, a kredyt

Jesteśmy w stanie wynegocjować dobre zasady kredytowania, jednak osoba, która pragnie nabyć dom, powinna wystąpić do banku o jego udzielenie jeszcze przed podpisaniem umowy deweloperskiej. Na potrzeby banku podpisywana jest umowa rezerwacyjna, która chroni nabywcę przed ponoszeniem kosztów aktu notarialnego, a jednocześnie ułatwia mu sprawdzenie zdolności kredytowej. Umowę deweloperską podpisujemy, kiedy klient otrzyma promesę z banku.

Kupno domu na rynku pierwotnym jest wyjątkowo proste, ponieważ tak naprawdę to my czuwamy nad przebiegiem transakcji, a co więcej, potrafimy na przykład wynegocjować jak najlepsze warunki kredytu hipotecznego. Zawsze służymy pomocą, gdyż jesteśmy profesjonalistami dla których rynek pierwotny nie ma żadnych tajemnic. Osoby, które nie posiadają rozeznania w temacie, mogłyby popełnić szereg błędów, a współpraca z nami nie tylko jest w stanie uchronić Państwa przed przykrymi konsekwencjami pomyłek, ale także zagwarantuje satysfakcję z dokonanego wyboru.

Udostępnij ten artykuł