Zakup domu od dewelopera – co musisz wiedzieć?

Excellent DevelopmentBlog0 Comments

Zakup domu od dewelopera - co musisz wiedzieć?

Zakup domu to poważne przedsięwzięcie finansowe, które budzi sporo emocji. Inwestorzy kupujący swoją pierwszą nieruchomość mogą być onieśmieleni jej widokiem. Przez co łatwo im przestać być obiektywnymi. Dlatego kupując dom od inwestora, warto jest mieć już wcześniej przygotowaną strategię, dotyczącą tego, jakie pytania chcemy mu zadać i czego powinniśmy od niego oczekiwać.

Dom od dewelopera – inwestycja na lata

Dom to inwestycja na lata, a przy dobrze zainwestowanych pieniądzach, nawet więcej niż na jedno pokolenie. Dlatego nie należy go kupować pod wpływem chwilowego zauroczenia. Decyzja o zakupie domu powinna być przemyślana i nie może być podejmowana pod wpływem impulsu, czy też czasowej presji. Po obejrzeniu nowego lokum warto jest wrócić do swojego mieszkania i przemyśleć dokładnie i na spokojnie wszystkie zaobserwowane kwestie dotyczące nieruchomości. My podpowiemy Wam, czemu powinniście przyglądać się w pierwszej kolejności.

Dach

Oceniając dach w domu od dewelopera powinniśmy w głównej mierze skupić się na jego pokryciu. Ze względu na wagę i wytrzymałość najlepszym wyborem jest dachówka ceramiczna. Należy również zwrócić uwagę na sposób, w jaki dach jest ocieplony. Dach jest powierzchnią przez którą ucieka najwięcej ciepła. Dlatego, jeśli jej wykończenie termiczne nie będzie wykonane odpowiednio, w sezon zimowy możemy borykać się z większymi wydatkami niż powinniśmy.

Ścianki działowe

Najlepszą opcją jest, gdy kupujemy dom, który posiada jedynie ściany nośne, a jego wnętrze możemy podzielić w dowolnym sposób. Ma to znaczenie nie tylko ze względu na to, że pomieszczenia możemy dostosować pod siebie, ale również dlatego, że możemy dokładnie określić rozmieszczenie przyłączy.

Gładź szpachlowa na ścianach

Wiele osób kupujących dom od dewelopera ma już zapewnioną gładź szpachlową na ścianach. I bez wątpienia wykonanie jej przez dewelopera – który ma już całą swoją ekipę i materiały w cenie hurtowej – jest znacznie bardziej korzystne dla naszego portfela. W przypadku, gdy decydujemy się na wykonanie gładzi na własną rękę, musimy liczyć się ze sporymi kosztami.

Piec

Kwestia pieca w domu jest niezwykle istotna. Przede wszystkim należy unikać pieców na węgiel i drewno, które źle wpływają na środowisko. W wielu domach ciągle popularne są zwykłe piece gazowe. Jednak – jak doskonale wiemy – ogrzewanie domu gazem nie będzie należało do najtańszych. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem są piece gazowe kondensacyjne z zamkniętą komorą spalania i zasobnikem na wodę. Taki rodzaj pieca daje duże oszczędności w zużyciu gazu.

Domy Kraków deweloper

Jeśli poszukują Państwo nieruchomości, to zachęcamy do kontaktu z naszą firmą. Oferujemy nowe domy od dewelopera w Krakowie i okolicy.

Udostępnij ten artykuł