Jak urządzić przytulnie nowo zakupiony dom?

Excellent DevelopmentBlog

Zdajemy sobie sprawę, że przytulne urządzenie domu to niemałe wyzwanie. Warto jednak poświęcić temu zadaniu dużo czasu oraz uwagi, by móc cieszyć się miłą atmosferą własnego lokum przez całe życie.

JAK STWORZYĆ KLIMAT WNĘTRZA?

Najważniejszą sprawą jest zaplanowanie przestrzeni całego domu, aby wszystkie pomieszczenia tworzyły ze sobą harmonijną całość. Polecamy wybrać meble, które urzekać będą nie tylko swoim komfortem, ale również prezencją. Najlepszą opcją są meble drewniane o ciepłej tonacji, trwałe i przyjemne dla oka.

Bardzo trudne, ale niezwykle ważne jest zachowanie odpowiedniego balansu pomiędzy pustą a zagraconą przestrzenią. Czasami granica może być bardzo cienka i łatwo przesadzić w którąś stronę. Na przykład, gdy w domu zostanie pusta ściana, na którą nie ma pomysłu, zamiast ją zastawić, można nadać jej oryginalnego charakteru przez inny kolor, tapetę, obraz lub wyjątkowe dla nas zdjęcia.

Równie ważny w tworzeniu wnętrza jest dobór kolorów oraz materiałów. Obecnie modny minimalizm oraz kanciaste powierzchnie mebli są dość chłodne w odbiorze. Jeśli chcecie Państwo zdecydować się na takie rozwiązanie, polecamy dobranie odpowiednich dodatków, które sprawią, że wnętrze będzie bardziej przytulne. Warto pamiętać, że najlepszym dodatkiem budującym wyjątkową atmosferę jest palący się kominek.

Jeśli chodzi o oświetlenie, najlepiej wybrać tradycyjne ciepłe światło. Bardzo jasny i ostry strumień światła uniemożliwi osiągnięcie relaksującego klimatu w domu. Rozpraszające źródło światła lampy dodatkowo poprawią atmosferę.

JAK DOBRAĆ ODPOWIEDNIE DODATKI?

Podpowiadamy, że istnieje mnóstwo sposobów na stworzenie wyjątkowego klimatu za pomocą prostych i niedrogich elementów wystroju. Mogą to być nawet świeże kwiaty w salonie.

Odpowiedniej atmosfery nadadzą delikatne zasłony, miękkie dywany, wełniane pledy lub owcza skóra. Wiele osób urządzających dom nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wielkie znaczenie mają dodatki. Sam zapach może zupełnie odmienić klimat domu. Udowodnione naukowo, że pewne grupy zapachów mogą znacząco poprawić samopoczucie. W tej kwestii odradzamy odświeżacze powietrza, a polecamy naturalne olejki. Kiedy za oknem jest szaro i ponuro, najlepszym lekarstwem na poprawę nastroju będzie piękna, żywa zieleń kwiatów w towarzystwie pachnących świec, które stworzą klimat relaksu. Tak oto powstaje dom, do którego zawsze będzie się chciało wracać.

 

Udostępnij ten artykuł