Trendy w wystroju wnętrz w 2019 roku.

Excellent DevelopmentBlog

Najważniejsze targi wnętrzarskie na świecie już za nami. Zaprezentowano na nich materiały wykończeniowe, meble i dodatki, które królować będą w wystroju wnętrz w tym roku. Po jakie elementy zatem warto sięgnąć? Jakie barwy są kolorami roku 2019?

Naturalne barwy, ale i mocne akcenty

Od wielu lat w projektowaniu wnętrz stawiano na kolory. Podobnie jest i teraz. W kolejnych miesiącach będziemy łączyć ze sobą różne trendy kolorystyczne. Królować będą pastele – liliowy, seledynowy, błękitny, jasnożółty itd. Stanowić one mogą tło dla innych jasnych barw lub bazę dla kolorów mocniejszych i bardziej intensywnych.

Kolorem roku 2019 jest karmelowy spiced honey. Ponadto warto zwrócić uwagę na kolor beżowy, morelowy, brzoskwiniowy, czekoladowy i brązowy. Z mody nadal nie wyszedł również róż, tym razem pojawił się w odcieniu blush pink. Wciąż można jednak postawić na czerń, czerwie, szmaragdową zieleń czy szafir. Do lamusa odchodzą z kolei zimne szarości.

Modne meble w roku 2019

Jeśli chodzi o meble to w tym zakresie nie widać spektakularnych zmian. Warto jednak pamiętać o kilku nowych trendach, na które w tym roku będziemy stawiać. Na rynku pojawiają się przede wszystkim meble o obłych kształtach typowe dla lat 70. ubiegłego wieku. Krzesła z giętego drewna czy okrągłe stoliki są idealnym rozwiązaniem do salonu. W przypadku sof ponownie w trendach są modele z obiciami ciemnymi, aksamitnymi. Cały czas stawia się też na skórzane, klasyczne kanapy w odcieniach ziemi.

Co ciekawe, tym razem projektanci rezygnują z modeli na drewnianych, cienkich nóżkach typowych dla stylistyki skandynawskiej. Tym razem w modzie są modele na podstawach metalowych. Coraz większą popularnością będą się także cieszyć meble w ogóle pozbawione nóżek.

Kamień i lastryko

Lastryko zwane również terrazzo o materiał popularny w Polsce na przełomie lat 70. i 80. XX wieku. Wówczas wykonywano z niego parapety czy posadzki. Dlatego wielu osobom wciąż kojarzy się z szarymi czasami PRL. W tym roku lastryko wraca w wielkim stylu. Najbardziej hitowe są przy tym odcienie szarości, beżu i różu.

Ponadto w łazienkach pojawią się ponownie efektowne, ręcznie robione płytki o nieidealnych kształtach wyróżniające się naturalną kolorystyką i niecodziennymi formatami. Niezwykle popularne są już mozaiki z metalizującymi powłokami czy płytki przestrzenne 3D. Zresztą już teraz zauważyć można, że po latach królowania minimalizmu w wystroju wnętrz zapanowała moda na tzw. maksymalizm. Tak będzie pewnie przez kilka kolejnych lat.

Udostępnij ten artykuł