Prawdziwy dom – bez czego nie może się obejść?

Excellent DevelopmentBlog

Dom to marzenie wielu ludzi, którego ostateczny wygląd układamy w swojej głowie latami. Zależy nam na wyjątkowej atmosferze i oddaniu swojego niepowtarzalnego stylu. Podpowiadamy, co należy umieścić w swoich planach aby być zadowolonym. Chcesz wiedzieć bez czego nie może się obejść prawdziwy dom? Zapraszamy do lektury.

 1. Zmywarka

Prawdziwy skarb każdej rodziny, nawet dwuosobowej. Pomaga skutecznie walczyć z nieskończoną górą zalegających naczyń i jednocześnie zapobiega niejednemu nieporozumieniu między domownikami. Jeśli nie chcesz ciągle wykonywać Syzyfowej pracy – zdecyduj się na zmywarkę.

 1.  Wygodne łóżko

To absolutna podstawa. Wszyscy wiemy, jak ważny w naszym życiu jest sen. Niewygodne łóżko może spowodować bóle mięśni, kręgosłupa i bezsenność. Jeśli chcemy cieszyć się nowym domem, upewnijmy się, że poprawnie wybraliśmy najważniejszy mebel. Niewyspani, zmęczeni, czy obolali z pewnością nie będziemy szczęśliwi.

 1. Wygodny fotel

Dom powinien być miejscem odpoczynku. Spoczynek w wygodnym fotelu po pracy to jeden z najlepszych momentów dnia. Krótka chwila z książką lub własnymi myślami, która pozwala nam zregenerować siły na wieczór. Dobrze dobrany fotel potrafi zdziałać cuda, przekonaj się sam.

 1. Lustro na całą sylwetkę

Lustra w domu są jednym z najbardziej wyjątkowych dodatków. Optycznie powiększają przestrzeń i spełniają rolę użytkową. Niezwykle istotne jest pojawienie się w domu jednego z nich, które obejmie całą twoją sylwetkę. Dzięki temu, będziesz zawsze mogła ocenić swój wygląd przed wielkim wyjściem lub sprawdzisz, jak leży dawno nie używany garnitur.

 1. Zasłony do okien

Prywatność jest niezwykle ważna. Nie osiągniesz jej bez możliwości zasłaniania okien. Wybierając pomiędzy roletami, plisami, czy zasłonami weź pod uwagę swoje alergie, nasłonecznienie pokoi oraz ich przeznaczenie. Warto kierować się kilkoma zasadami decydując, w jaki sposób zaciemnić okna.

 • Jeśli jesteś uczulona/y na kurz – zrezygnuj z zasłon,
 • Jeśli okna są na południe – wybierz plisy lub rolety pochłaniające ciepło,
 • Pamiętaj, żeby dobrze zaciemnić sypialnię,
 • Jaskrawe wzory nie są uniwersalne;
 1. Kwiaty

Obecność roślin koi i ożywia pomieszczenie. Nie zapomnij wybrać kilku do swojego domu.

 1. Organizery

Nie ma nic gorszego w domu niż porozrzucane rzeczy, które nieustannie przekładasz z miejsca na miejsce. Są to przedmioty bez ustalonej szuflady, czy półki. Dlatego, organizując nowe lokum warto pomyśleć o różnego rodzaju organizerach, które umożliwią znalezienie stałego miejsca dla wszystkich swoich rzeczy. Oszczędź sobie nerwów i sprzątania, poświęć czas na racjonalne ulokowanie przedmiotów.

 

Udostępnij ten artykuł