Ozdoby świąteczne w domu. Jakie triki zastosować?

Excellent DevelopmentBlog

Boże Narodzenie to jeden z najpiękniejszych okresów w roku. Zewsząd dochodzą odgłosy kolęd, unoszą się po domu zapachy tradycyjnych potraw, przystrojonej choinki… To wszystko sprawia, iż atmosfera tych dni jest iście magiczna i niepowtarzalna. Aby jeszcze bardziej poczuć magię tych świąt i podkreślić ich wyjątkowy charakter, warto przystroić nie tylko drzewko, ale cały dom, a nawet ogród! W jaki sposób możemy tego dokonać? Rozważmy kilka interesujących propozycji. 

Lampki nie tylko na choinkę

Choć światełka kojarzą nam się głównie z ozdabianiem drzewek, to wzorem amerykańskim możemy nimi udekorować cały dom, zarówno od wewnątrz jak i od zewnątrz. Jeżeli nie zdecydujemy się jednak na kosztowne ozdobienie całej bryły budynku, to świetnym, bardziej ekonomicznym pomysłem będzie przystrojenie balkonu. Takie rozwiązanie jest nie tylko gustowne, ale i efektowne. Producenci proponują bowiem szeroką ofertę tychże światełek, dostosowaną do różnych gustów i stylów, wśród których wyróżniają się siatki, girlandy i kurtyny, które możemy zarówno zamontować na barierce albo tuż pod zadaszeniem. 

Ozdoby ogrodowe

Niewątpliwie blask przed domem ucieszy i zachwyci nie tylko nasze oko, ale i przechodniów oraz sąsiadów. Może on przybierać przeróżną formę, od dekoracji drzewek i krzewów po gustowne, migające światełkami wieńce bożonarodzeniowe zawieszone na ogrodzeniu. Pięknie prezentują się również podświetlane instalacje, takie jak szopka betlejemska z Dzieciątkiem Jezus, bałwanki, różnego rodzaju Mikołaje, a nawet Dziadek Mróz! Niemałe zainteresowanie wzbudzą także świecące renifery ciągnące sanie Mikołaja w gwiezdną przestrzeń, unosząc się ponad koronami drzew.

Świąteczne akcenty 

Podczas dekoracji domu, nie należy zapominać także o wnętrzu. A mamy tutaj naprawdę duże pole do popisu! Możemy udekorować lampkami klatkę schodową poprzez obwiązanie poręczy bądź tralek. Tak samo można postąpić, jeśli posiadamy jakiekolwiek kolumny i słupki. Nie możemy też zapominać o licznie rozsianych po całym mieszkaniu, przeróżnego rodzaju bibelotach i świątecznych gadżetów, takich jak mrugające światełkami małe choinki, skarpety zawieszone przy kominku bądź u parapetów okien. Spektakularnie będą wyglądać świece, szczególnie jeżeli umieścimy je w lampionach, a nawet dekoracje złożone z suszonych plastrów pomarańczy i lasek cynamonu.

Udostępnij ten artykuł