Okolice Krakowa – idealne miejsce do zamieszkania

Excellent DevelopmentBlog

Wybór mieszkania czy domu to bardzo ciężkie i długoterminowe wyzwanie. Dokonujemy wyboru prawdopodobnie na całe życie. Jedną z kluczowych rzeczy jest lokalizacja. W tym artykule pragnę przedstawić Wam korzyści mieszkania w okolicach Krakowa.

Lokalizacja  

Blisko, ale daleko

Wybierając dom czy mieszkanie w okolicach Krakowa masz dwie korzyści: z jednej strony dookoła jest cisza i spokój, a z drugiej wciąż jest blisko do miasta, które daje mnóstwo możliwości. W bardzo krótkim czasie możesz dojechać do pracy, szkoły czy na uczelnie. Obrzeża nie tętnią takim życiem jak centrum, przez co nie musimy martwić się o odgłosy trąbiących aut czy głośne roboty drogowe.

Przyroda

Wielkim atutem mieszkania po za Krakowem jest wiele pięknych, zielonych, otoczonych przyrodą miejsc. Okolice lasów i gór pozwalają na wyciszenie, relaks i odpoczynek. Fani biegania zachwycą się czystym powietrzem z dala od miejskiego smogu. Mnóstwo jest miejsc, gdzie możemy udać się na rodzinny spacer.  Dom stanie się miejscem, gdzie ma się ochotę wracać po pracy i odprężyć.

Niedaleko gór

Okolice gór to idealne miejsce dla fanów turystyki górskiej, ale również osób, które lubią spacerować w pięknych okolicznościach przyrody. Dzięki bliskości Tatr i Beskidów oraz zaledwie dwóch godzin od Zakopanego można udać się na miły, weekendowy wyjazd z rodziną czy przyjaciółmi.

Ceny

Za nawet małe mieszkanie w Krakowie możemy zapłacić bardzo duże pieniądze. Jak wiadomo, mieszkania w Krakowie osiągają jedne z najwyższych cen w Polsce. Dlatego warto zastanowić się nad zakupem domu w okolicach, szczególnie, gdy potrzebny jest większy metraż dla kilkuosobowej rodziny.

Korzyści, jakie daje nam Kraków. 

Praca

Z przeprowadzonych badań wynika, że Kraków jest jednym z miast, gdzie panuje najmniejsze bezrobocie. Bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura jest spowodowana dużą liczbą siedzib wielkich korporacji, jak np. Google czy Shell. Daje to idealne warunki do zatrudnienia. Osoby, które chcą założyć własną działalność gospodarczą mogą liczyć na jej rozwój. Według raportu inwestycyjnego Konferencji ds. Handlu i Rozwoju, Kraków jest najlepszym miejscem do lokowania centrów usług dla biznesu.

Zabytki

Kraków kusi turystów oraz mieszkańców mocą atrakcji. Zamek Królewski, Sukiennice czy Kościół Mariacki to tylko początek. Cudownie jest móc przechadzać się codziennie po Starym Mieście, Rynku Głównym czy Bulwarach Wiślanych. Po spacerze można udać się do kawiarni lub restauracji które można spotkać na każdym kroku.

Atrakcje

Jeśli ostatnią rzeczą, jaka przychodzi nam do głowy w czasie wolnym jest oglądanie telewizora, to w Krakowie na pewno nie można się nudzić. Teatry, kina czy galerie zapewnią nam dużą ilość rozrywki. Latem w Krakowie odbywają się różne festiwale, zarówno muzyczne jak i filmowe. Rodziny z dziećmi także znajdą zajęcie dla siebie.

 

Udostępnij ten artykuł