Inteligentny dom, czyli jaki? Kilka przykładów rozwiązań Smart Home, które najlepiej się sprawdzą

Excellent DevelopmentBlog

Na etapie realizacji budynku mieszkalnego warto określić jego wydajność energetyczną. Modne, nowoczesne rozwiązania, składające się na system inteligentnego domu (z ang. SmartDom), wpływają na obniżenie kosztów, zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa użytkowania. Łącząc to założenie z najwyższą jakością realizacji budynku, zachęcamy, aby poznać różne rozwiązania i odpowiednio wcześnie przygotować niezbędne wyposażenie.

Inteligentny dom współpracuje z mieszkańcami. Aby systemy działały sprawnie i niezawodnie, należy starannie przeprowadzić proces planowania i wykonania niezbędnych elementów, co jest konieczne już na etapie stanu surowego i deweloperskiego budynku.

Jak dom sterowany telefonem wpływa na codzienne życie domowników?

Inteligentnym domem można sterować dzięki oprogramowaniu, zainstalowanemu w smartphonie, tablecie lub laptopie. Sterowanie odbywa się w zakresie systemów, zamontowanych wewnątrz i na zewnątrz budynku, a sterować nim można zarówno z wnętrza, jak i na odległość.

System, umożliwiający śledzenie podglądu z kamer monitoringu przez telefon; inteligentne głośniki, rozprzestrzeniające dźwięk w pomieszczeniu, w którym przebywa mieszkaniec domu, a w chwili, gdy zmienia on swoje położenie, muzyka wędruje wraz z nim; czy też inteligentne gniazdka, sterowane smartphonem, znacznie wpływające na oszczędność energii – to tylko kilka propozycji, które można wdrożyć w naszym mieszkaniu.

Bezpieczeństwo i nie tylko

Dzięki systemom, montowanym w inteligentnym domu, zwiększa się bezpieczeństwo mieszkańców. Systemy sterowania roletami zewnętrznymi, bramą garażową; czujniki gazu, ruchu, zadymienia, znacznie ograniczają ryzyko nieprzewidzianych, niebezpiecznych sytuacji. Monitoring wpływa na zmniejszenie zagrożenia włamaniem, natomiast automatyzm sterowania oświetleniem nie tylko wpływa na komfort, ale i bezpieczeństwo, które w razie nieobecności może wspomóc ochronę przed kradzieżą.

The Internet of Things

Internet rzeczy – to koncepcja, umożliwiająca komunikowanie się przedmiotów, połączonych systemem inteligentnego domu, współpracujących ze sobą, aby stworzyć miejsce w pełni nowoczesne, energooszczędne i komfortowe. Miejsce idealnie dopasowane do Państwa oczekiwań, rozumiejące Państwa potrzeby i cykl dnia. Planowanie systemów, odpowiednich dla użytkowników inteligentnego domu, istotne jest już na etapie realizacji budynku: pozwala uniknąć czynności ingerujących w instalacje wtedy, gdy dom będzie ukończony. Współpracujemy z Państwem, by zaplanować i stworzyć możliwości zamieszkania w mieszkaniu na miarę naszych czasów.

Udostępnij ten artykuł