Budowa nowego domu czy zakup dom od developera?

Excellent DevelopmentBlog0 Comments

Budowa nowego domu czy zakup dom od developera?

Wybór między zakupem domu u dewelopera, a przystąpieniem do samodzielnej budowy jest bardzo częstym dylematem. Czym charakteryzują się oba rozwiązania?

Nowe domy Kraków – sprawna i terminowa realizacja

Dom od dewelopera uzyskać można znacznie szybciej. Nawet jeżeli nieruchomość będzie wymagała wykończenia, w momencie przekazania aktu własności większość prac będzie już zrealizowana. W wielu przypadkach do budynku można się wprowadzić praktycznie natychmiast po jego ukończeniu.

W przypadku samodzielnego budowania domu, realizacja całego przedsięwzięcia jest bardzo czasochłonna. O ile ukończenie budowy prowadzonej przez dewelopera zazwyczaj odbywa się w ciągu dwóch lat, w systemie gospodarczym okres ten nierzadko trwa znacznie dłużej. Nasza firma daje tymczasem pewność sprawnego i terminowego ukończenia inwestycji.

Domy rynek pierwotny – większa świadomość i gwarancja

Wybór domu od dewelopera pozwala na zachowanie większej świadomości zakupu, Nasi klienci mogą swobodnie:

  • ocenić wykonane dotychczas realizacje
  • obejrzeć na planie układ pomieszczeń
  • przyjrzeć się najnowszym budynkom w stanie deweloperskim

W przypadku domu budowanego we własnym zakresie, projekt ocenić można wyłącznie na podstawie planu. Nie każdy jednak posiada wyobraźnię przestrzenną i odpowiednią wiedzę, aby w ten sposób podjąć świadomą decyzję o inwestycji.

Na etapie budowy gwarancja może nie mieć dużego znaczenia, jednak w przyszłości okazuje się bardzo pomocna. W razie jakichkolwiek uzasadnionych usterek, jesteśmy w stanie przystąpić do naprawienia szkód. Wykonanie prac we własnym zakresie nie daje tej pewności, a właściciel domu zmuszony jest do samodzielnego finansowania i przeprowadzania prac naprawczych.

Deweloper Kraków – fachowe wsparcie i pełna kontrola

Jeżeli inwestor nie posiada fachowej wiedzy na temat sztuki budowlanej, skazany jest wyłącznie na kompetencje zatrudnionych fachowców. Ma to duże znaczenie przy najważniejszych etapach budowy, takich jak m.in. zbrojenie elementów konstrukcyjnych, konstrukcja więźby dachowej czy wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnej, gazowej i elektrycznej. Zakup u dewelopera nie wymaga ryzykownego poszukiwania podwykonawców.

Nasza firma w całości odpowiada za realizację, koordynację oraz nadzór nad budową domu. Możemy także podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z przyszłym właścicielem. Dzięki temu klient zyskuje pewność, że wszystkie działania pozostają pod jego kontrolą, a jednocześnie otrzymuje od nas fachowe wsparcie.

Udostępnij ten artykuł