Bolechowice jako część Parku Krajobrazowego Dolinki Krakowskie

Excellent DevelopmentBlog

Kompleks Modern Residence w podkrakowskich Bolechowicach powstał z myślą o osobach ceniących komfort i zdrowy styl życia. Idealna lokalizacja sprawia, że domy znacząco wyróżniają się wśród inwestycji o podobnym charakterze.

Mieszkanie w Parku Krajobrazowym Dolinki Krakowskie

Luksus kompleksu Modern Residence to nie tylko wysoce funkcjonalny dom: monitorowany, ogrodzony i nowocześnie oświetlony. Na części wspólnej kompleksu powstał bowiem autorski projekt zagospodarowania zieleni. Relaksując się na tarasie naszego domu mieszkańcy mogą być pewni, że otacza ich świeże powietrze i korzystny mikroklimat. Bolechowice bowiem są częścią Parku Krajobrazowego Dolinki Krakowskie i z tego względu są naturalnym i niezwykle zdrowym miejscem do życia. Inwestycja w nasze domy to przede wszystkim inwestycja w cenne zdrowie i tym samym w przyszłość rodzin. 

Wyjątkowe Bolechowice

Miejsce naszego kompleksu Modern Residence zostało starannie dobrane. Z łatwością można dostać się stąd do Krakowa zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską. Bolechowice są świetnie ponadto skomunikowane z Lotniskiem w Balicach oraz z obwodnicą miasta. 

Jednocześnie po ciężkim dniu pracy odetchnąć można tutaj świeżym powietrzem i rozkoszować się pięknem otaczającej przyrody. Zdrowy mikroklimat Bolechowic sprawia, że średnia roczna temperatura jest tutaj o około 2ºC niższa niż w Krakowie. Dodatkowo cenna przyroda i wspaniałe krajobrazy czynią z Bolechowic miejsce do życia, które niezwykle zbawiennie wpływa na organizm mieszkańców. Nie od dziś bowiem wiadomo, że codzienny i bezpośredni kontakt z naturą i przyrodą ma ogromne znaczenie dla ogólnego, w tym psychicznego zdrowia człowieka.

Urocze okolice Modern Residence

O poranku, wieczorami oraz w weekendy mieszkańcy naszych domów mają możliwość zwiedzania malowniczych dolin: Bolechowickiej, Kobylańskiej oraz Kluczwody. Jedynie kilkaset metrów od kompleksu Modern Residence znajduje się zjawiskowa Brama Bolechowicka, którą stanowią wapienne skały udostępnione do wspinaczki skalnej, o wysokości około 25m i o fascynujących kształtach.

Brama ta jest wejściem do bajkowej Doliny Bolechowickiej. Otoczenie bramy stanowią łagodne zbocza pokryte łąkami. W tym miejscu można odpocząć wśród przyrody i odzyskać energię. Dolina Bolechowicka ma długość około 1,5 km i charakteryzuje się niezwykle atrakcyjnymi widokami. Około kilkaset metrów od bramy w głębi doliny podziwiać można spektakularny, dwustopniowy wodospad należący do rzadkości na terenie Jury Częstochowsko-Krakowskiej.

Udostępnij ten artykuł